![](https://;/wp-content/uploads/oldrockway/photos/news/2012/ioulios/janisjoplin.jpg)
Αλλη μία κινηματογραφική ταινία ετοιμάζεται με τη νέα χρονια για τη ζωή και το έργο της Janis Joplin.
Η πρωταγωνίστρα που έχει επιλεγεί να ερμηνεύσει τόσο τον ρόλο όσο και τραγουδιστικά είναι η Nina Arianda η οποία έχει κερδίσει το Tony Award για την καλύτερη εμφάνιση γυναίκας ηθοποιού σε πρωταγωνιστικό ρόλο παράστασης, για το Venus in Fur. Την σκηνοθεσία έχει αναλάβει ο αμερικνός Sean Durkin (Martha Marcy May Marlene).
![](https://rockway.gr/wp-content/plugins/dp-post-views/images/eyes.png)